Co daje nam dobrze wdro¿ona i prowadzona strategia? 

Co daje nam dobrze wdrożona i prowadzona strategia?

Piotr Majewski, 07-06-2007

Jest kilka korzyści wynikających z posiadania strategii.

 Szybszy i łatwiejszy rozwój

Przede wszystkim szybki rozwój. Wiemy, co, jak i za pomocą jakich narzędzi mamy robić. To wszystko wynika ze strategii, dlatego możemy szybciej się rozwijać. Nie tracimy czasu na zastanawianie się albo przynajmniej nie tracimy czasu na zastanawianie się nad każdą jedną rzeczą. Dokładnie wiemy, w którym kierunku podążamy. Robienie biznesu można porównać do podróży – dalekiej wyprawy w zupełnie nieznane nam tereny. Jeżeli dobrze wiemy, gdzie chcemy dotrzeć, np. do konkretnego miasta, to jest zrozumiałe, że szybciej dotrzemy do celu. Jeżeli nie wiemy, dokąd podążamy, określimy to sobie bardzo ogólnie, np. jedziemy do Afryki, to trudno nam będzie osiągnąć cel, gdyż go nie znamy. Inna kwestia to łatwiejszy rozwój. To też wynika z tego, że jeżeli wiemy, co robić, to łatwiej jest nam podjąć decyzję. Robimy wszystko szybciej i mamy bardziej zawężony zakres wyboru. Wiemy po prostu, co robić i możemy od razu odrzucać pewne propozycje, które nie są komplementarne z naszą strategią. Rozwój jest znacznie łatwiejszy.

Mniejsze wydatki na marketing i reklamę

 Kolejną korzyścią są mniejsze wydatki na marketing i reklamę. Może nie jest to reguła, ale większość biznesów, które działają strategicznie skupia się w swoim marketingu na ... czytaj dalej

Autor: Piotr Majewski. Specjalizuje się w e-biznesie i marketingu internetowym od 1998 roku. Jest redaktorem CzasNaE-Biznes. Pod takim samym tytułem została wydana jego książka o e-biznesie. Zaprojektował od strony merytorycznej największy program szkoleniowy z zakresu e-biznesu w Polsce - FIRMA XXI WIEKU - z którego skorzystało 1900 osób. Należą do niego również system mailingowy impleBOT.pl, oraz platformy sprzedające szkolenia e-learningowe (Ekademia.pl) i http://www.webhandel.pl/?t=18060(WebHandel.pl).

Projekt wspó3finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Spo3ecznego w ramach sektorowego programu operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.